RSS
piątek, 29 marca 2013
Dancing Queen -4-

To, co dobre podobno szybko się kończy. Zależy jeszcze co się ma na myśli.. Z pewnością spora liczba uczestników tego SAL-u szybciej skończyła haft, jednak u mnie dopiero niedawno pojawiło się natchnienie. Dzisiaj tylko pierwsza, ale jak ważna jego część :)

Dla przypomnienia - etapami chwaliłam się do trzeciej myszki. Dlatego teraz partia czwarta i zarazem ostatnia. A co ;)

Kolorystyka prawie taka, jak miało być pierwotnie, z jedną baletnicą - różnicą. Pokazuję haft już w całości, uprany i wykrochmalony. Musiałam się streszczać i nie chciałam zaśmiecać po jednym zdjęciu. Jak już się rozpędziłam, to powstało jeszcze coś...

Tak, to jeszcze nie jest efekt końcowy. Zaangażowałam do pomocy jeszcze kogoś :) Miało być siedem myszek, ale jakoś za mało mi było. Nie miałam pomysłu na kolejne odcienie, dlatego spróbowałam połączenia znacznie bardziej kontrastowego. I wykonawca zadowolony!

_______________________________________________________________________

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych życzę wszystkim dużo zdrowia, miłości i realizacji tego, co dla Was ważne! Smacznego jajka!

Mam nadzieję, że chociaż obędzie się bez śniegu.. Póki co w moich stronach jest dość zimno, ale bez tego białego... Śnieżku.. 

23:51, isana_haft
Link Komentarze (1) »
piątek, 15 marca 2013
Powroty i rozstania

Uwaga uwaga, dzisiaj wszystkie "jutro, wieczorem, jak będzie pogoda na zdjęcia, wystarczy na dziś siedzenia przed komputerem, nie mam siły, weny..." odrzucam. Bez zbędnego pi... sania chwalę się już nie takimi ostatnimi wytworami. Chwalę się, ponieważ kolczyki bardzo mi się podobają i chyba nie tylko mi, bo dwie pary poszły w świat :) Z moim zasobem koralików i półfabrykatów radzę sobie jak mogę.

Początkowo niektóre ze zdjęć były zrobione w scenerii choinkowej, ale jakość nie za bardzo mi pasowała i czekałam na lepsze światło. A z tym ostatnio bywało nie najlepiej. Nie wiem czemu tegoroczna zima (niestety nadal trwająca) była wyjątkowo pochmurna.

 

Kolczyki mają długość łącznie z biglem ok. 5 cm. Wykorzystałam kuleczki diamentowe i kryształki w formie sześcianu oraz linkę jubilerską.

Zawieszki z parą delfinków, tylko nie pamiętam w jakim celu. Powodzenia, szczęścia, czy może pieniędzy? W towarzystwie fioletowo-granatowych koralików niech przynoszą same dobre rzeczy :)

Te bigle dość długo czekały na jakieś odpowiednie koraliki. Miało być nie za ciężko, jednocześnie skromnie i elegancko. Sądzę, że para w postaci kulek diamentowych i czarnych szlifowanych koralików to dobry zestaw. Mam tylko problem z zatyczkami do tych bigli, muszę spróbować z silikonowymi barankami.

W tym przypadku od razu wiedziałam co do czego. Wybierając koraliki zastanawiałam się tylko nad kolorem. Padło na niebieski :)

 Jeśli chodzi o kolczyki to by było na tyle. Mam wiele pomysłów, zdarza się, że gdzieś sobie coś szkicuję. A że biżuterię bardzo lubię w każdej postaci, to z pewnością jeszcze będę miała co pokazać. 

Udanego weekendu :)

 

12:28, isana_haft
Link Komentarze (1) »
O autorze
Tagi
Chętnych zapraszam na pogaduchy: isana_haft@gazeta.pl